Замороження конфлікту в Україні призведе лише до нової війни, – президентка Єврокомісії
Вона закликала міжнародну спільноту задуматись про те, чи правильно, що більша країна може напасти на сусідню і забрати шматок території.
Будь-яке замороження конфлікту в Україні не призведе до миру, але стане передумовою для нової загарбницької війни. Саме тому Україна потребує всеохоплюючого та стійкого миру з дотриманням принципів Хартії ООН, які є важливими для всіх країн світу. Про це під час виступу на Саміті миру заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає Укрінформ.
«Замороження конфлікту сьогодні, коли іноземні війська окуповують українську землю, не є відповіддю. Де факто, це рецепт для подальшої агресивної війни. Натомість ми маємо підтримати всеохоплюючий, справедливий та стійкий мир для України. Такий мир, що відновить суверенітет та територіальну цілісність України, непорушність всіх кордонів, суверенітет всіх народів, – саме це є ставкою», – зазначила фон дер Ляєн.
Вона зауважила, що лідери та офіційні особи країн світу прибули сьогодні у Швейцарію з різних місць, які мають різну історію, і вони не завжди бачать цей світ однаково. Але всі країни і всі народи цінують свою незалежність і свободу, повагу до власних кордонів, право самим визначати власну долю.
«Це також те, чого хоче народ України. Їхнє найбільше прагнення – бути незалежними, вільними та жити в мирі. Вони хочуть, щоб ракети припинили вражати їхні міста. Вони хочуть жити вільними від страху. Вони хочуть, щоб їхні діти були у безпеці й не були вимушені постійно непокоїтися наступними сиренами повітряної тривоги. Насправді це є правом для всіх країн та для всіх народів. Саме тому ми сьогодні тут, щоб допомогти покласти край цій жорстокій та невиправданій війні, конфлікту, який зруйнував життя та призвів до переміщення мільйонів людей», – сказала президент Єврокомісії.
Вона нагадала, що відлуння російської агресії прокотилося по усій планеті, призвела до різкого зростання цін на енергію та продовольство.
«Історія вчить нас, що шлях до миру завжди сповнений викликами. Точно так відбувалося тоді, коли на руїнах Другої світової війни народилися Об’єднані Нації. Сьогодні ми маємо знову запалити цей маяк надії для глобального миру й безпеки. Ми у міжнародній спільноті маємо стояти разом, підтримувати Україну у її зусиллях з досягнення миру, – саме так ми відкриємо дорогу до миру. Саме так ми відкриємо шлях, який дозволить відновити життя та зруйновані домівки. Це той шлях, яким ми відновимо міжнародний мир і безпеку. Наше спільне завдання – підтвердити верховенство Хартії ООН», наголосила Урсула фон дер Ляєн.
Нагадаємо, глобальний саміт миру триватиме 15-16 червня на курорті Бюргеншток у центральній Швейцарії. Як заявляють у швейцарському уряді, мета саміту – «ініціювати мирний процес, створити атмосферу довіри та окреслити ідеї для наступних кроків на шляху до такого процесу».
У мирній конференції візьмуть участь 100 делегацій, зокрема 57 глав держав та урядів з усього світу. Росію на саміт не запрошували, вона сама неодноразово його відкидала. Усім присутнім нададуть можливість
Джерело: tvoemisto.tv