Відкрився 53-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість»
Джерело: detector.media
Фестиваль триватиме до 3 листопада. Захисникам надають безкоштовні абонементи.
26 жовтня відкрився 53-й Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», що триватиме до 3 листопада. Він відбувається вдруге від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Основним майданчиком для показу став кінотеатр «Жовтень».
Про це «Детектор медіа» повідомили організатори фестивалю.
Цього року до програми фестивалю увійшло 123 фільми з 44 країн світу, які представлені в 11 програмах. Крім того, впродовж всього фестивалю відбудуться індустрійні події. Фільмом-відкриттям стала картина «Дві сестри» режисера Лукаша Карвовскі – одна з перших ігрових стрічок, знятих в Україні після початку повномасштабного вторгнення.
Вечір розпочався із хвилини мовчання пам’яті усіх полеглих, які стали жертвами російської агресії.
Потім ведучі церемонії, які є також ведучими програми «Сніданку з 1+1», Єгор Гордєєв і Людмила Барбір, запросили на сцену т.в.о. голови Державного агентства України з питань кіно Юлію Шевчук. Вона вручила президентську нагороду і «Скіфського оленя» за розвиток українського кіно від кінофестивалю «Молодість» Андрію Різолю, кінопродюсеру та голові правління Асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – Дивись українське!».
До сцени для вітального слова також був запрошений Генеральний директор кінофестивалю «Молодість» Андрій Халпахчі. У своїй промові пан Андрій вручив почесного «Скіфського Оленя» за внесок у розвиток світового кіно цьогорічному голові журі міжнародного конкурсу — Мохаммаду Расулофу.
«Сьогодні приїзд кожного іноземного гостя — це знак підтримки для України. Я щасливий, що цього року склад нашого міжнародного журі погодився очолити відомий іранський режисер-дисидент Мохаммад Расулоф, який через своє кіно був заарештований на 10 років, пережив тортури та побиття батогами, але йому вдалося виїхати з Ірану. Він — режисер, який демонструє, що навіть у країнах диктатури є можливість змінити їх режим через кіно», — сказав Андрій Халпахчі.
Під час отримання нагороди Мохаммад Расулоф висловив підтримку українському народові та подякував за можливість приєднатися до фестивалю.
«Коли я отримав пропозицію взяти участь у цьому фестивалі, це зігріло моє серце. Я радий, що зможу долучитися саме до українського народу, що зможу бути присутнім тут і презентувати інше населення Ірану, яке протистоїть своїй владі і висловлює солідарність Україні. Я сподіваюся, що кіноіндустрія також зможе боротися з цією війною і внесе свій незабутній внесок в історію», — відзначив Мохаммад Расулоф.
Церемонія відкриття фестивалю завершилася вітальним словом від знімальної групи фільму-відкриття «Дві сестри»: режисера Лукаша Карвовскі, виконавиці однієї з головних ролей Кароліни Жепи, та української співпродюсерки стрічки Вікторії Ярмощук.
«Дві сестри» були зняті в Україні польською та українською командами, що, я вважаю, не є випадковістю, і підкреслює дуже особливі стосунки між нашими країнами. Я хочу подякувати нашій українській команді та співпродюсерам за всю роботу, яку вони зробили під час війни. Я також хочу висловити свою підтримку українському народові. Для мене велика честь бути тут», — поділився режисер Лукаш Карвовські зі сцени.
Під час фестивалю на третьому поверсі «Будинку Кіно» відвідувач_ки та гості також зможуть переглянути виставку кримськоготатарських національних костюмів і прикрас під керівництвом Рустема Скибіна та виставку картин Дмитра Доценка.
Цього року конкурсна програма фестивалю складається з чотирьох категорій:
- TEEN SCREEN — програма для дітей та підлітків віком від 10 до 14 років. Журі цієї категорії: Валерія Горбенко, Злата Костюк, Кирило Пащенко, Кіра Труба, Поліна Дев’ятко. Під час фестивалю перегляд фільмів цієї категорії є безкоштовним.
- Документальний конкурс — програма міжнародних повнометражних документальних дебютів. Журі категорії: Йон Банґ Карлсен, Тетяна Філевська та Віктор Норденшельд.
- Міжнародний конкурс — програма як ігрових, так і документальних повнометражних та короткометражних фільмів. Цьогорічне журі категорії: Альберт Відершпіль, Анастасія Карпенко, Максим Асадчий, Марія Кавтарадзе та голова журі Мохаммад Расулоф.
- Національний конкурс короткого метра — програма українських ігрових, анімаційних та документальних короткометражних робіт. Цьогорічне журі категорії: Алевтина Кахідзе, Нікон Романченко та Стефан Сьохан.
Позаконкурсна програма фестивалю складається з категорій:
- Фільм-відриття — «Дві сестри» реж. Лукаш Карвовський.
- FORMA (ФОРМА) — яскрава добірка експериментальних фільмів.
- Фестиваль фестивалів — фільми-призери провідних фестивалів світу: Канн, Берліна, Локарно, Карлових Вар та інших
- Українські премʼєри — найновіші українські фільми, що були зняті протягом року. Експериментальні, незалежні, сміливі.
- Скандинавська панорама — фільми режисер_ок зі скандинавських країн.
- Опівнічний сеанс — програма неконвенційного жанрового кіно.
- Ретроспективна програма «Сторіччя» — програма, присвячена ста рокам із дня народження видатних майстрів світового кіномистецтва.
- Спеціальні події — низка самостійних кіноподій, які лежать поза концептуальними межами традиційних фестивальних програм
- Фільм-закриття — «Під вулканом» реж. Даміан Коцур
Нагадаємо, до позаконкурсної програми фестивалю увійшло 8 фільмів із програм Каннського кінофестивалю, Sundance та інших. Зокрема — покажуть режисерську версію стрічки «Смерть Путіна», а також «Порцелянову війну».