Удари по Чечні і Сочі: експерт про неспокій Путіна та Кадирова через українські БпЛА

Далекобійність ударів свідчить про те, що Україна покращує свої повітряні засоби ураження.

Удари БпЛА по Чечні і Сочі свідчить про розвиток українських далекобійних засобів завдання повітряних ударів. Про це сказав колишній заступник начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенант у відставці Ігор Романенко в ефірі телемарафону, коментуючи удари українськими БпЛА по Грозному (Чечня, РФ) та Сочі (РФ).

Він зазначив, що російські пропагандисти багато кричали про завдання ударів по українських центрах ухвалення рішень, а в результаті отримали удар по Сочі, де розміщувалася резиденція російського диктатора Володимира Путіна. За його словами, це і свого роду демонстрація того, тепер Путін не зможе так вільно поводитись в Сочі як раніше, попри всі вимоги щодо його охорони.

“Заледве чи він зможе спокійно там працювати та керувати”, – сказав Романенко.

Він також наголосив, що удари по цілях в Чечні, зокрема, по базі підготовки ОМОНу в Грозному, є дуже важливими, бо там проводилась, зокрема, і підготовка північнокорейських військових, котрі залучаються до війни з Україною. При цьому додав, що були удари і по об’єктах, які пов’язані з виробництвом та зберіганням пально-мастильних матеріалів, які використовуються для армії РФ.

“Такі удари показують комплексний підхід щодо цілей по яких вони наносяться, а також про зростання спроможності наших ударних засобів”, – наголосив він.

Романенко сказав, що на території Чечні зосереджено багато об’єктів, які залучені в підготовці, умундируванню, озброєнню воєнізованих структур, які глава Чеченської республіки Рамзан Кадиров застосовує проти України під час війни. За його словами, тому це треба знищувати. При цьому додав, що це має і психологічний вплив, бо “кадирівці” розуміють, що небезпека зовсім поруч.

Романенко підкреслив, що ці удари свідчать про те, що Україна має свої далекобійні БпЛА, якими завдає ударів на відстань до тисячі кілометрів.

“Тобто наші засоби повітряного нанесення ударів покращують свої характеристики, підвищується їх дальність, потужність бойової частини. І взагалі йде розвиток від ударних дронів до ракетних комплексів через проміжні етапи – ракети-дрони, які мають покращені характеристики в порівнянні з просто дронами. І наслідки такої трансформації бачимо по ураженні конкретних цілей”, – сказав експерт.

Він наголосив, що Україні треба зосереджуватися на масштабуванні таких засобів ураження та покращенні їхніх характеристик.

Атаки БпЛА по російських військових об’єктах – останні новини

Як повідомляв УНІАН, вранці неділі, 15 грудня, безпілотники атакували Грозний (Чеченська республіка, РФ). За даними російських пабліків, однією з цілей атаки стала база ОМОНу. Очільник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, публікуючи відео влучання дрона в будівлю, зазначив, що це “удари приниження Кадирова”.

Аналітик Forbes Девід Акс вважає, що Україна могла завдати атаки по базі ОМОНу в Грозному (Чеченська республіка, РФ) за допомогою літака А-22, модифікованого в ударний БпЛА. 

За його словами, це наразі останній у серії дальніх ударів А-22, які Головне управління розвідки Міноборони України з початку цього року модифікувало в односторонні ударні безпілотники з дальністю до 800 миль (близько 1300 км ) із додатковим внутрішнім паливом на додаток до систем дистанційного наведення та вибухових навантажень.

Також, зазначав Акс, що потрапляння спричинило хвилю вогняної кулі, але не лавину уламків, яку можна було б очікувати від спеціально виготовленого боєприпасу глибокого удару, такого як британська ракета Storm Shadow.


Джерело: unian.ua