У Росії за участь у діяльності Фонду боротьби з корупцією заарештували журналіста Артема Крігера, – «Медіазона»
Джерело: detector.media
Журналіст SotaVision звинувачується в участі у діяльності «екстремістської організації».
Басманний районний суд Москви заарештував журналіста SotaVision Артема Крігера за статтею про звинувачення в участі у діяльності екстремістської організації. Про це повідомляє «Медіазона».
За інформацією видання, вранці 18 червня у квартирі Крігера пройшов обшук, після якого журналіста відвезли на допит до Слідчого комітету. «Силовики стверджують, що кореспондент SotaVision пов’язаний із Фондом боротьби з корупцією», – пише «Медіазона».
Повідомляється, що відразу після початку засідання слідчий попросив закрити Артема Крігера «з міркувань безпеки». Незважаючи на заперечення захисту, суддя задовольнив клопотання слідства.
«Я не терорист, не екстреміст, нікого не вбив, нічого не зробив, завжди був законослухняною людиною. Я вважаю, що один із найкращих людей Росії, якщо зараз тут перебуваю. Тому я вважаю, що засідання має бути відкритим. Якщо воно буде закритим, це означатиме, що моя сторона захисту на двісті відсотків права, а сторона звинувачення — ні», — цитує видання промову Крігера у залі суду.
«Медіазона» нагадує, що Крігера кілька разів затримували під час висвітлення антивоєнних акцій. Після того, як у вересні 2022 року він вів пряму трансляцію з акції проти мобілізації на Арбаті, його заарештували на вісім діб.
Крім того, навесні 2023 року за «виправдання тероризму» через пости та коментарі про Володимира Путіна у Facebook до 7 років колонії було засуджено дядька журналіста, активіста Михайла Крігера.
Такж у московському СІЗО, пище видання, у справі про участь у діяльності «екстремістської спільноти» з березня перебуває інша журналістка SotaVision – Антоніна Фаворська. У пресслужбі судів Москви повідомляли, що її звинувачують у «збиранні матеріалу, виготовленні та монтажі відеороликів та публікацій для ФБК».
The Insider у публікації про арешт Артема Крігера додає, що журналіст висвітлював зокрема винесення вироку Олексію Навальному, коли політика засудили до дев’яти років позбавлення волі у колонії суворого режиму за «шахрайство з пожертвуваннями та неповагу до суду». Крігер також висвітлював у 2023 році обрання запобіжного заходу Іллі Яшину, якого на той момент ще тільки звинувачували у справі про «фейки» за стрім про злочини російських військових у Бучі.
Нагадаємо, міжнародний список ув’язнених медійників, оприлюднений Європейською федерацією журналістів (EFJ), засвідчив, що Росія є країною, яка найбільше у Європі ув’язнює журналістів: загалом, станом на січень 2024 року – 40 представників ЗМІ, заарештованих у самій РФ та на тимчасово захоплених територіях України.
17 незаконно заарештованих на тимчасово окупованих територіях українських журналістів, більшість із яких — кримчани, внесено до міжнародного списку ув’язнених медійників, який склала та оприлюднила Європейська федерація журналістів .
Міжнародний список EFJ налічує 108 осіб.
За даними російського видання «Вёрстка», за останні 5 років у Росії засудили чи арештували щонайменше 26 журналістів.
Переважно журналістів у Росії переслідують за статтями про військові «фейки», організацію діяльності екстремістської організації та участь в екстремістській спільноті. Деяких медійників звинувачують у здирництві, а також у зберіганні вибухівки, образі посадових осіб, хуліганстві, держзраді, шпигунстві, приготуванні до насильницького захоплення влади тощо.
За даними голови правління Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, щонайменше 18 українських журналістів перебувають у російському ув’язненні. Їх звинувачують у тероризмі чи інших вигаданих злочинах і відмовляють у наданні медичної допомоги.