У музикантів та швачок виходить ще краще: BI розповів, як навчають пілотів БпЛА в Україні

5de433028bfc481bed76835caf42662d

За словами експерта, бути гарним пілотом бойового безпілотника є складнішим завданням, ніж здається.

Не кожен може навчитися керувати безпілотником, аби воювати з російськими окупантами. Проте за роки підготовки можна визначити, чи підходить хтось на цю роль. Про це розповідає генеральний директор київської компанії Drone Fight Club, яка готує пілотів бойових безпілотників для української армії, Владислав Плак, передає Business Insider. 

“Відколи Росія вторглася в мою країну у 2022 році, ми працювали з тисячами українців у “Бійцівському клубі безпілотників”. Лише третина кандидатів, які приходять до нас, доходять до сертифікації. Ми навчаємо не лише чоловіків, близько 15% наших студентів – жінки”, – зазначив Плак. 

За його словами, індустрія бойових дронів в Україні ще молода, проте інструктори вже виявили, що більшість людей, які хочуть бути пілотами бойових дронів, ще не готові до навчання. 

“Ситуація на війні швидко змінюється, в ній важко орієнтуватися, і ми не маємо достатньо часу, щоб працювати з людьми, які не зовсім підходять для цієї роботи. Це як у “Найкращому стрільці”. Будь найкращим або забирайся геть. На нульовій лінії у тебе немає другого шансу. Ти або живий, або тебе вб’ють”, – зауважив Владислав. 

Музиканти стають чудовими пілотами

Бути гарним пілотом бойового безпілотника є складнішим завданням, ніж здається, адже потрібно вміти приймати правильні рішення одним клацанням пальців, каже інструктор.

За словами чоловіка, під час відбору кандидатів, у компанії просять подивитися на дві кульки: зелену та червону. Потім спеціалісти кажуть, яку кульку потрібно зловити. Якщо швидкість реакції кандидатів є повільнішою за пів секунди, то вона недостатньо швидка. Владислав каже, що така вимога є головною для всіх пілотів. 

“Дрібна моторика також дуже важлива, тому що управління дроном дуже чутливе. Якщо хтось із наших кандидатів працює з молотком на своїй повсякденній роботі, він може добре виконувати великі рухи, але йому може бути важко бути пілотом дрона”, – наголосив він.

Але якщо люди грають на фортепіано або подібному інструменті, то вони зазвичай швидко вчаться, адже вміння грати музику є ознакою того, що ви станете успішним пілотом безпілотника, стверджує інструктор. 

“Щоб добре розбиратися в музиці, ваш мозок повинен бути налаштований думати наперед. Вам доведеться виконувати кілька завдань і планувати свої наступні кроки, поки ви вже використовуєте пальці для більш тонких рухів. Коли ви вмієте думати наперед, ваш вибір буде далекоглядним. Цей вибір має значення, коли ви летите в бою”, – пояснив Владислав.

Крім того, жінки, які вміють гарно шити, також є чудовими пілотами бойових дронів, оскільки їм потрібно думати наперед, аби уявити загальну картину того, як вони хочуть, щоб виглядав матеріал їхнього одягу, тому одночасно приймають рішення та використовують тонкі рухи пальців. 

“Як правило, наші хороші пілоти бойових дронів – це також люди, які можуть зосередитися на завданні, що стоїть перед ними. Якщо ваш розум стрибає між усім, що ви бачите, ви втрачаєте концентрацію”, – додав гендиректор компанії Drone Fight Club.

Як проходить навчання на пілота дронів

Базові курси в Drone Fight Club тривають щонайменше три тижні та щотижня проводить іспит. Якщо ви не склали один іспит, вас відраховують з класу та радять вам пройти повторний курс. 

“Заняття в нашій школі розподілені між симулятором, теоретичними заняттями, а також тренуваннями в приміщенні та на відкритих майданчиках. Наш симулятор, Drone Fight Simulator, розрахований на роботу двох пілотів, які можуть працювати в команді, а сценарії засновані на реальних місіях, які виконували наші хлопці”, – розповів Владислав.

За його словами, після використання тренажера студенти вирушають на полігони компанії, кожен з них знаходиться в Україні та має довжину до чотирьох кілометрів. 

“Наш простір обмежений через війну, але важливо, щоб радіус дії був великим. На війні наш ворог може бути за 20 кілометрів. Щоб ефективно відправити безпілотник у бій, потрібно розуміти, що означає літати на великі відстані над різною місцевістю, за різних погодних умов і з перешкодами, які впливають на ваш безпілотник”, – підкреслив інструктор.

Безпілотники на війні в Україні – що відомо

Раніше Forbes розповів, що захоплені українські дрони заражають системи РФ вірусами. Зазначається, що вбудовані механізми ускладнюють використання захоплених безпілотників, змушуючи російських окупантів посилювати кібербезпеку. 

Водночас  радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишин заявив, що Україна виробляє набагато менше FPV-дронів, ніж здатна. За його словами, обмежені обсяги виробництва FPV-дронів пов’язані з недостатнім фінансуванням.


Джерело: unian.ua