Що приготувати в Успенський піст: 6 простих та смачних рецептів

Фото: Getty Images

Під час Успенського посту, який розпочинається 1 серпня, віряни намагаються дотримуватися правил щодо вживання їжі. Вони відмовляються від м’ясних продуктів та надають перевагу рослинній їжі.

Успенський піст триває два тижні, з 1 по 14 серпня. І хоча він триває недовго, вважається одним з найсуворіших.

Аби провести його легко та без зайвої мороки на кухні – скористайтеся рецептами нижче.

Суп-пюре з цвітної капусти з креветками

Для цього вам знадобляться: 1,5 л води, 0,5 кг цвітної капусти, 1 корінь петрушки, 1 морква, 1 цибулина, 3 ст.л рослинної олії, 300 г креветок.

На дно каструлі налийте невелику кількість рослинної олії і підсмажте на ній дрібно порізані цибулю і моркву. Додайте нарізаний кружальцями корінь петрушки. Залийте овочі водою і варіть 15 хвилин. Покладіть в овочевий бульйон розділену на суцвіття капусту. Відварені овочі подрібніть в блендері. Отриману масу розведіть бульйоном до консистенції пюре. Відварені і очищені креветки покладіть в тарілку з супом разом з подрібненою зеленню. Можна додати часникові грінки.

Салат

Для приготування салату вам знадобиться: 100 г зеленої сочевиці, 1 великий маринований болгарський перець, половина червоної цибулини, 1 ст. л. оцту, 3 ст. л. олії, кілька гілочок кінзи, лавровий листок, щіпка чебрецю, сіль.

Сочевицю замочити на кілька годин, воду злити, промити, залити свіжою водою, в яку додати лавровий листок, чебрець, сіль та цибулю і зварити до готовності на слабкому вогні. Перець нарізати тонкими смужками. Сочевицю заправити половиною олії і оцтом, остудити, потім з’єднати з перцем і подрібненою зеленню, посолити за смаком, приправити другою половиною олії.

Оладки з цибулею пісні

Для приготування цієї страви вам знадобиться: 200 мл води, 100 г цибулі ріпчастої, 170 г пшеничного борошна, сіль – на кінчику чайної ложки, 10 г дріжджів, 60 г олії соняшникової, 0.5 ч.л. цукру.

Цибулю очистити, подрібнити в комбайні. Закип’ятити 200 мл води і залити нею цибулю. Почекати, поки маса злегка охолоне. Додати цукор, сіль і дріжджі, перемішати. Просіяти борошно, всипати в тісто. За консистенцією воно має нагадувати густу сметану. Накрити тісто рушником і залишити на 20-25 хвилин. Розігріти сковорідку, полити соняшниковою олією. Акуратно з краю набирати в ложку тісто і викладати на сковороду порційно. Ні в якому разі не перемішуйте тісто, інакше воно спаде. Оладки наприкінці можна прикрасити зеленню.

Баклажанна ікра з горіхами

Для приготування овочевої ікри вам знадобиться: 150 г баклажана, 100 г моркви, 80 г цибулі, 100 г помідорів, 50 г олії, 30 г волоських горіхів та сіль, перець – за смаком

Всі овочі помити, почистити, нарізати невеликими кубиками. Після чого обсмажити все відразу на рослинній олії до готовності. Викласти отриману баклажанну ікру на тарілку, посолити і поперчити, а також посипати зверху подрібненим волоським горіхом. Подавати разом із хлібом. Закуску можна прикрасити зеленню петрушки або базиліка.

Голубці з рисом і грибами

Для приготування цієї страви вам знадобиться: 600 г капусти білоголової, 200 г рису, 1 цибулина, 1 морквина, 100 г печериць, 40 мл соняшникової олії, сіль та перець за смаком.

Замочіть гриби на дві години. Потім помийте, наріжте і варіть протягом 30 хвилин. Рис промийте і зваріть до напівготовності. Цибулю і моркву очистьте та подрібніть. Розігрійте пательню з олією і підсмажте зварені гриби, цибулю і моркву. Змішайте рис і смажені овочі з грибами, посоліть, поперчіть і перемішайте. Капустяні листки пропарте, зріжте потовщену частину. На кожний листок ложкою покладіть начинку і загорніть конвертом. Складіть голубці в каструлю, залийте гарячою водою, посоліть і тушкуйте 40 хвилин.

Малиновий сорбет

Для холодного десерту вам знадобиться лише три інгредієнти: 300 г малина, половинка лимона та 80 г меду.

Помийте та переберіть малину, видаліть плодоніжки та обсушіть. Помийте лимон, розріжте навпіл, з половинки натріть цедру та вичавіть сік. Покладіть у блендер малину і мед, влийте лимонний сік. Перебивайте інгредієнти, поки не вийде однорідна маса. Викладіть її у форму і заморозьте протягом 90 хвилин до напівтвердого стану. У середині заморозки дістаньте сорбет з морозильної камери та перемішайте ложкою, щоб не утворились великі кристали льоду. Готовий малиновий сорбет розкладіть порційно у креманки та посипте цедрою лимона.

Джерело: prm.ua