Серіал «Україна в огні 2» отримав «Золоту дзиґу» в номінації «Найкращий серіал»

Джерело: detector.media
Нагороду присвячено кінематографістам і медійникам, які загинули на війні, та їхнім матерям.

Серіал «Україна в огні 2», хроніки опору й перемоги від очевидців, 10 вересня 2024 року отримав «Золоту дзиґу» в номінації «Найкращий серіал» Сьомої Національної кінопремії. Про це стало відомо з церемонії нагородження Української кіноакадемії, яка пройшла в день народження Олександра Довженка в Києві.

Нагороду присвячено кінематографістам і медійникам, які загинули на війні, та їхнім матерям.

Станом на  вересень 2024 року вже вийшло понад 900 серій серіалу. Кожна серія щоденно у форматі мобільного кіно екранізує певну особистість, подію чи тему на основі переважно свідчень очевидців. У серіалі оформлено близько 30 циклів (наприклад, «Герої України», «Російські воєнні злочини», «Остання зйомка», «Кохайтеся, чорнобриві»). Входячи в сотню найкращих українських фільмів у світі, серіал безоплатно доступний онлайн в інстаграмі та фейсбуку. 

«Дякуємо Кіноакадемії, усім, хто підтримує “Україну в огні 2”. Спитаймося: чи кіно стає сильнішим за зброю? Чим “Україна в огні 2” вписується в історію України, історію кіно? Не лише “Золотою дзиґою” — першою за доксеріал. Збагніть, чи відбувся б Голодомор чи Голокост, якщо б його потенційні жертви мали смартфони з камерами?» — каже творча група серіалу. 

Творці додали, що «Україна в огні 2» — це не лише колективний Довженко (чий кінодух і нині збирає нас). Не лише унікальний сиквел, який з 1 березня 2022 року в понад 900 серіях фіксує воєнні злочини, ницість «руського міру», долає ресентимент і гартує українських дух.

Це й благодійний кіноексперимент у режимі майже реального часу. Найтриваліший в історії кіно. Віртуальне, що впливає на реальне, і навпаки. Відеосвідчення зі словами «Дивись», які можливо, запобігли більшому геноциду. Це побачили мільйони в усіх куточках світу. Це вже складно заперечити. Шанс, який нам дали технології і наша нескореність у великій війні за незалежність.

«Понад 100 наших колег — кінематографістів і медійників загинули на цій війні. Ця нагорода присвячена їм і їхнім матерям, які побачать їхні ще відкриті очі в надихаючому циклі “Остання зйомка”, що продовжує їхнє життя. Бо кіно — це і про пам’ять. Живим воно дає надію і зобов’язує мотивацією, аби стати напалмом проти наших ворогів. “Україна в огні” — це й Україна, чий вогонь запалює серця і збуджує уяву нині і повсякчас», — зазначила творча група серіалу.