Що робити, якщо смерть за кордоном сталася через інфекційне захворювання: рекомендації для родичів

У сучасному світі може трапитися що завгодно. Наприклад, ніхто не застрахований від смерті за кордоном, чи не так? Гірше за все, коли це сталося через інфекційне захворювання. Бо саме у такому випадку, родичам померлого, які прагнуть перевезення тіла померлого з за кордону, треба чітко розуміти план дій. 

Що робити, коли смерть близької людини за кордоном сталася через інфекційне захворювання?

Що робити, якщо родич за кордоном помер від інфекційного захворювання

Повідомити консульство

Це перша дія, яку буде необхідно виконати. Треба буде повідомити про факт смерті консульство і дипломатичне представництво країни, у якій на момент своєї смерті знаходився померлий. У консульстві дають перелік документів, які треба буде зібрати. Також це дипломатичне представництво допоможе координувати процес репатріації тіла. 

Отримати свідоцтво про смерть та медичні документи

Коли смерть близької людини за кордоном сталася саме через інфекційне захворювання, обов’язково треба отримати свідоцтво про смерть, і зазначенням:

  • дати смерті;
  • причини;
  • з печаткою місцевого органу самоврядування і медичної установи.

Також знаходиться медична довідка про інфекційне захворювання, яка підтвердить, що смерть сталася саме через цю хворобу. 

Дотримуватися карантинних та санітарних вимог

Тут все залежить від типу захворювання, на яке хворів померлий. У деяких випадках можуть заборонити транспортувати тіло, і обмежити цей процес до певної території чи відстані. 

Якщо транспортування дозволено, обов’язково знадобиться обробити його спеціальними санітарними засобами та запакувати в герметичну труну чи спеціальний контейнер. Це допоможе запобігти поширенню інфекції. 

Медичні органи певних держав можуть вимагати проведення особливих процедур під час транспортування тіла за кордон. 

Організувати репатріацію тіла

Репатріація тіла
23256533 – woman’s hand laying red rose on grave

Коли всі необхідні документи та дозволи будуть зібрані, можна переходити до безпосередньої організації перевезення тіла. Можна співпрацювати з ритуальними службами, які знають та виконують умови перевезення, пов’язані саме з інфекційними захворюваннями. 

Коли транспортування тіла буде надто складним і небезпечним через ризики поширення інфекції, варто розглянути можливість кремації тіла. 

Тому, оптимальним рішенням буде співпраця з ліцензованими ритуальними агентствами. Особливо, коли треба перевезти через кордон урну з прахом. Лиш у такому випадку можна буде не перейматися дотримання вимог щодо перевезення тіла померлого в іншу країну. 

Якщо у вас до сих пір є сумніви щодо правильної організації перевезення тіла померлого з за кордону, треба звернутися по допомогу до спеціалізованих компаній. Особливо, коли мова йде про померлого через інфекційні захворювання.