Навіщо потрібен проєкт будинку? Чи можна обійтися без нього?

Останнім часом ми все частіше спостерігаємо тенденцію, згідно з якою більшість сімей мріють покинути межі великих галасливих міст та переїхати жити в передмістя. Так би мовити: ближче до природи, щоб поруч були водойма чи ліс. І при цьому жити в комфортному сучасному котеджі з усіма необхідними комунікаціями. Особливо це стосується сімей з дітьми. І тут постає питання, чи потрібно індивідуальне архітектурне проєктування, чи можна заощадити кошти та використати типовий проєкт з інтернету?

Гарний будинок починається з архітектурного проєкту

Побудувати сучасний комфортний будинок – це задача не є легкою. Перш ніж приступати до самих будівельних робіт вкрай необхідно провести складні технічні розрахунки фундаменту, загальної площі та кожної кімнати окремо, зробити необхідні креслення, плани поверхів, скласти кошторис та впоратися з багатьма іншими задачами. Якщо ви раптом маєте архітектурну освіту, то питань нема. Ви побудуєте будинок мрії за власним проєктом.

Використовуючи типові проєкти, знайдені десь на просторах інтернету, це може призвести до безлічі проблем та технічних помилок під час будівництва. Адже, якщо ви маєте якісь свої окремі вимоги та побажання, то краще це робити індивідуально з професіональним архітектором. Розробкою проєкту повинні займатися досвідчені фахівці, які враховують і особливості ділянки під фундамент, і займуться розробкою всіх необхідних інженерних систем, і порекомендують правильні матеріали. Щоб на фініші отримати максимально комфортне помешкання. До того ж досвідчені будівельники просто не візьмуться за роботу без грамотно спроєктованого архітектурного плану.

Переваги будівництва за архітектурним планом

  • Ризики будівельних помилок мають мінімальний рівень. Маючи архітектурний проєкт, будівельники планують свою роботу згідно з планом, послідовно виконуючи весь технологічний процес. Навіть, якщо раптом будівельники зроблять “промах”, замовник може завжди наполягти на виправленні недоліків, згідно з планом.
  • Економія коштів. Проєктуючи архітектурний план, проводяться відповідні розрахунки та складається кошторис. Після складання проєкту з урахуванням всіх деталей, можна заздалегідь відраховувати кошти на закупівлю необхідної кількості матеріалів, щоб не купувати зайве.
  • Архітектурне проєктування дає чітке уявлення про те, як будинок буде виглядати зовні та всередині. Від правильності креслень та розрахунків буде залежати комфорт та безпека мешканців.
  • Крім того, без архітектурного плану не можна починати будівництво. Його потрібно узгодити у відповідних інстанціях згідно з будівельними нормами, які затверджені в українському законодавстві.

Тож, як бачимо, довірити таку серйозну роботу потрібно тільки професіоналам. Щоб розробити всю необхідну для будівництва документацію, звертайтеся в бюро дизайну та архітектури Lytvyn bureau.