Мусульманський Новий рік: історія та традиції свята
У 2024 році Мусульманський Новий рік розпочнеться ввечері 6 липня і закінчиться ввечері 7 липня.
7 липня є першим днем місяця Мухаррама мусульманського місячного календаря. У цей день для вірян настає 1446 рік. На відміну від християн, мусульмани не вважають новий рік святом і не влаштовують святкувань.
Це час для роздумів, самооцінки та постановки духовних цілей на наступний рік. Мусульмани користуються цією нагодою, щоб висловити подяку, попросити прощення у Бога та прийняти рішення, щоб покращити свої стосунки з Аллахом.
Ісламський календар заснований на місячному циклі, тому він коротше григоріанського на 11-12 днів. З цієї причини дати мусульманських свят і подій відрізняються щороку.
В ісламі відлік літочислення починається з переселення пророка Мухаммеда та його перших послідовників із Мекки в Медіну. Таким чином Мухаммед рятувався від гонінь язичників. Ця подія має назву Хіджра і відбулася в 622 році нашої ери за християнським літочисленням.
В цей день у мечетях читають проповідь, яка присвячена хіджрі пророка Мухаммеда. Віряни в цей день моляться Всевишньому.
Весь місяць Мухаррам вважається періодом покаяння і богослужіння. Протягом місяця в четвер, п’ятницю та неділю мусульманам рекомендується дотримуватися посту. Перші десять днів місяця сприятливі для починань – переїзду, весілля, спорудження будинку.
Мусульмани також не відзначають світський Новий рік 1 січня. У деяких мусульманських країнах святкування Нового року знаходиться під забороною.
Джерело: prm.ua