«Хочу к своим»: В Україні запустили проєкт з обміну колаборантів, зрадників і російських агентів на полонених українців

Джерело: detector.media
Завдяки цьому проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом і про те, як повідомити правоохоронців про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.

В Україні почав функціонувати державний проєкт “Хочу к своим”, який сприятиме поверненню українців з російського полону шляхом обміну на колаборантів, зрадників та російських агентів. Про презентацію проєкту повідомило Головне управління розвідки у своєму телеграм-каналі.

Проєкт “Хочу к своїм” є спільною розробкою ГУР, Служби безпеки України та Секретаріату уповноваженого з прав людини.

Під час презентації проєкту представник ГУР МО Андрій Юсов  розповів, що першою і головною метою проєкту є оприлюднення інформації про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, які співпрацювали або допомагали російським окупаційним силам у війні проти України.

Зазначена інформація публікуватиметься на сайті проєкту – hochuksvoim.com, де завдяки опції “Згода на обмін” засуджені колаборанти зможуть дати згоду бути обміняними на українців, які перебувають у російському полоні. 

Повідомляється, що завдяки цьому проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з ворогом і про те, як повідомити правоохоронців про ворожих агентів у своєму оточенні, щоб запобігти їхнім подальшим злочинам.

Усе, що для цього буде потрібно – знайти та заповнити спеціальну форму на сайті. Для ефективного досягнення поставлених цілей на сайті проєкту публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, що погодилися на обмін до Росії. 

Головне управління розвідки Міністерства оборони України закликло всіх небайдужих громадян України активно долучатися до співпраці з проєктом.

Нагадаємо, за інформацією Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця, Росія загалом утримує в полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України. В це число входять українці, яких Росія затримала починаючи з 2014 року на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей (Україна має окремі списки захоплених там громадян) і після початку повномасштабної агресії.

Як повідомив Лубінець, лише на Київщині, яка найменше перебувала під російською окупацією, близько 600 цивільних громадян України потрапили в російський полон. За його словами, є й випадки, коли росіяни затримували неповнолітніх дітей, щодо яких проводяться слідчі дії і які можуть отримати тривалі тюремні строки.

Омбудсман заявив, цивільні люди — найважча категорія для повернення з полону.